Wolne apartamenty w Jastarni — kiedy najlepiej bookować termin?

2023-03-31 11:02:26

Bezleśne torfowiska, wrzosowiska, bujne trawy, sosnowy bór i piaszczyste wydmy. To wszystko znajdziemy w Jastarni. Przyroda to jednak nie wszystko, bo warunki pogodowe z największą ilością dni słonecznych w Polsce to kolejna rzecz przyciągająca turystów spragnionych lata i atrakcji. Czy wolne apartamenty w Jastarni zawsze na nas czekają?

Jastarnia przede wszystkim

Tu dzieje się naprawdę sporo. Jastarnia słynie ze sportów wodnych, co zawdzięcza swoim warunkom klimatycznym. Tutejsze amplitudy temperatur są niewielkie, można liczyć na sporo dni słonecznych i niewiele tych deszczowych. Słoneczna aura nie oznacza jednak trudnego do zniesienia upału. Napotkamy tu na orzeźwiające wiatry, które dodatkowo sprzyjają sportowym zapaleńcom. Windsurfing, kitesurfing czy deski Sup to aktywności uprawiane tu nie tylko w sezonie, ale po prostu kiedy się da. Dzieje się jednak nie tylko na wodach Zatoki Puckiej czy Morza Bałtyckiego, ale też na lądzie.

apartamenty w Jastarnia

Miłośnicy trekkingu czy rowerowych wycieczek mogą napotkać na swojej drodze wyjątkowe dla tego regionu gatunki ptaków, jak perkozy, kormorany, biegusy czy petrele. Dla niektórych kemping wśród dźwięków tychże lub innych ptaków i szumu morza wystarczy. Dla innych jednak po dniu pełnym atrakcji ważny jest odpoczynek w komfortowych warunkach. Poszukujemy zatem klimatycznych apartamentów. Kiedy najlepiej rezerwować  komfortowe noclegi?

Apartamenty do wynajęcia w Jastarni

W Jastarni znajdziemy sporą bazę noclegową, jeśli chodzi o niezależne, prywatne mieszkania o różnym metrażu, które można wynająć na odpowiedni dla siebie czas. Szczególnie atrakcyjny jest fakt, że większość z nich usytuowanych jest w kameralnych osiedlach w niewielkiej odległości od plaży. Równie istotny jest standard wykończenia. Apartamenty w Jastarni to nowoczesne i luksusowe aranżacje zapewniające niezbędne dla turystów udogodnienia. Wyposażenie kuchenne jak w domu, intymne tarasy, klimatyzacja, bezprzewodowy internet czy telewizja to nie wszystko. Rodziny z małymi dziećmi mogą liczyć na łóżeczko dziecięce, krzesełko do karmienia czy wanienki.

Turyści mogą też być pewni bezpieczeństwa swojego samochodu, gdyż apartamenty dysponują miejscami parkingowymi w garażach podziemnych czy na parkingach strzeżonych. Ze względu na szeroki przekrój wielkości apartamentów można łatwo znaleźć lokal odpowiedni dla jednej osoby, pary, grupy przyjaciół czy rodziny. 

Apartamenty w Jastarni – sezon ma znaczenie

Decydując się na urlop na Mierzei Helskiej, wielu turystów wybiera noclegi w Jastarni. Z oczywistych względów najbardziej oblegane są miesiące od czerwca do września. Chcąc mieć wybór, warto za rezerwację zabrać się wcześniej. Wielu z nas, gdy kończą się ferie, rozmyśla już o letnim wypoczynku. To dobry czas, by zacząć rozglądać się za noclegiem, który nas interesuje. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty z widokiem na morze. To właśnie one rozchodzą się najszybciej.

Ważna jest również odległość od plaży, liczba pokoi czy miejsc do spania i najlepiej kompletne wyposażenie apartamentu. Im większe grono osób, czyli na przykład kilkuosobowa rodzina, tym trudniej znaleźć odpowiednie miejsce spełniające oczekiwania wszystkich. Dlatego rezerwując noclegi już w lutym czy marcu, możemy mieć pewność, że będzie w czym wybierać i apartament odpowiadający nam będzie dostępny. Oczywiście późniejsze poszukiwania również mogą zakończyć się sukcesem, choć jest to niewątpliwie trudniejsze.

Cena apartamentów w Jastarni

Nikt raczej nie ma wątpliwości, że najwyższe ceny za noclegi w Jastarni są w sezonie. Jeszcze w maju czy pod koniec września, gdy jest chłodniej i sporo miejsc usługowych jeszcze lub już nie działa, apartamenty w Jastarni mają bardziej przystępne ceny. Przykładowo ten sam apartament w marcu dla 4 osób na 7 dni będzie kosztował 2,5 tys. zł, podczas gdy już w czerwcu za tę samą liczbę osób i okres wynajmu zapłacimy już ponad 7 tys. zł.

Oczywiście warto polować na promocyjne oferty, bo zdarzają się sytuacje, gdy jakaś osoba rezerwuje pobyt przykładowo do wtorku, a kolejna dopiero od soboty czy niedzieli, co często dla właściciela oznacza trudności w wynajęciu lokalu w środku tygodnia. Wtedy właśnie można natrafić na ciekawą ofertę w dobrej cenie. Dobrze jest też dzwonić do właścicieli, a nie poprzestawać na wyszukiwarkach miejsc noclegowych. Bywa, że natrafimy na moment, gdy właśnie mija czas, w którym rezerwujący mieli dokonać potwierdzenia i wpłaty zadatku. Gdy okazuje się, że tego nie zrobili, możemy być wtedy pierwsi, z którymi właściciel skontaktuje się z ofertą wynajmu apartamentu.

Wakacje nad morzem to marzenie każdego, jeśli nie co roku, to raz na jakiś czas. Dlatego nadmorskie kurorty oferują bazę noclegową nie tylko bogatą, ale też jak najbardziej odpowiadająca naszym wymogom, a tu liczy się, by warunki jak najbardziej przypominały te domowe. Stąd popularność apartamentów stale rośnie na tle hoteli czy pensjonatów, bo dają one poczucie prywatności, komfortu i swobody.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

Poznaj nasze apartamenty wJastarnii

Podobne artykuły

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28
Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej