Dom Zdrojowy w Jastarni na Wielkanoc

2023-04-05 11:20:28

Jastarnia choć niewielka, miała i ma swoje wielkie tradycje. Prażnica, czyli jajecznica na boczku, to słynne kaszubskie śniadanie wielkanocne, a smaganie gałązkami agrestu w Wielki Piątek symbolizowało pokutę. Obecnie tradycje kaszubskie stały się podobne do tych w całym kraju, jednak przybywając do Jastarni, by spędzić Wielkanoc, możemy liczyć na nieco inny klimat świętowania. Duże prawdopodobieństwo jest, że  poranek wielkanocny zacznie Bãblowanié. Usłyszymy je również w Domu Zdrojowym. Co to takiego?

Święta Wielkanocne w Jastarni

Bãblowanié to poranne budzenie na mszę rezurekcyjną. Odbywa się ono przy pomocy bębna, którą to tradycję przywrócił do życia jeden z mieszkańców Jastarni w latach 90. Jeśli zechcemy, w tak dobrze rozpoczęty poranek możemy zgodnie z kolejną kaszubską tradycją wybrać się nad wodę, by symbolicznie zmyć z siebie grzechy i uroki. Morze Bałtyckie w realizacji tej tradycji może nam pomóc, szczególnie jeśli jest na wyciągnięcie ręki. Decydując się na nocleg w Domu Zdrojowym, możemy liczyć, że tak właśnie będzie. Dzieli nas bowiem zaledwie 30 metrów odległość od plaży, która na dodatek w pewnym zakresie przynależy prywatnie do hotelu. Czego jeszcze możemy spodziewać się w Wielkanoc, wybierając apartament w Domu Zdrojowym w Jastarni?

dom zdrojowy

Dom Zdrojowy od kuchni — co wjedzie na wielkanocny stół?

Potrawy świąteczne to jeden z ważniejszych elementów wszystkich obchodzonych przez nas świąt. Na Kaszubach wiele dań od lat króluje na wielkanocnych stołach. Na śniadanie całe rodziny zajadają prażnicę, czyli jajecznicę na boczku lub słoninie. Taką też na nasze życzenie zaserwuje nam kuchnia w Domu Zdrojowym, wiedząc, że goście chcą zasmakować tutejszych potraw. Możemy też spodziewać się tradycyjnych wypieków w postaci ciast z kruszonką, drożdżówek i bab. Gęsina lub kaczka to natomiast potrawy regionalne, które zagoszczą na stole podczas obiadu wielkanocnego.

Dom Zdrojowy dba nie tylko o jakość tradycyjnych dań, ale też o uroczystą atmosferę przy rodzinnych stołach i świąteczny wystrój. Dom Zdrojowy zapewnia również atrakcje wielkanocne dla najmłodszych gości, którzy też z pewnością będą chcieli tu wrócić.

Zajączek w Domu Zdrojowym

Koszyczek wielkanocny z tradycyjnymi przysmakami w każdym pokoju to przyjemna niespodzianka powitalna dla wszystkich gości. Obecne na śniadaniowych stołach kolorowe pisanki mogą być uroczym efektem pracy małych gości. Animatorzy w hotelu organizują tematyczne atrakcje dla dzieci, a w tym właśnie malowanie pisanek. Tradycyjne kaszubskie pisanki miały przeważnie jeden kolor i były wykonywane przy użyciu kolorowego papieru, głównie czerwonego. Obecnie dzieci mają do dyspozycji znacznie więcej i w Domu Zdrojowym w Jastarni z zapałem wykonują nie tylko pisanki, ale też całe koszyczki, styropianowe zające i kurczaczki. Hotelowa sala zabaw zaopatrzona jest na tyle, że wyobraźnia nie musi już ograniczać się tylko do papieru kolorowego. Na co jeszcze zarówno dzieci, jak i dorośli mogą się przygotować, przyjeżdżając na święta wielkanocne do tego miejsca?

Oferta wielkanocna Domu Zdrojowego w Jastarni

Wielkanoc to czas poszukiwań i to jedna z ulubionych atrakcji dzieci i ich rodziców. Ekscytujące poszukiwanie czekoladowych jajek i zajączków w hotelu czy ogrodzie to dobra zabawa dla wszystkich. Rodziny mogą też spotkać się przy wspólnym wieczornym koncercie oraz przed ekranem podczas seansu filmu familijnego. Tutejsza sala zabaw obfituje w ciekawy plan zajęć, dzięki czemu dzieci na pewno nie będą się nudzić, a dorośli będą mogli skorzystać z oferty przeznaczonej dla dorosłych i dla odmiany się ponudzić w dobrym znaczeniu tego słowa. Dom Zdrojowy bowiem dba o komfort wszystkich swoich gości pod każdym względem, oferując wysoki standard obsługi i aranżacji pomieszczeń.

Rodzinny Dom Zdrojowy

Gdy już wiemy, co zjemy i w co pobawią się nasze dzieci, a czasem i my sami, zastanawiamy się, co Dom Zdrojowy zapewnia w pokojach i apartamentach. Przestronne pokoje w największym wydaniu mierzą nawet ponad 100 m² powierzchni i idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Luksusowe i nowoczesne aranżacje wraz z pełnym możliwym wyposażeniem sprawiają, że goście czują się jak w domu. Kolejnym komfortem w Domu Zdrojowym w Jastarni jest nieograniczony dostęp do strefy rekreacyjnej, a w niej znajduje się basen ze zjeżdżalnią, jacuzzi, sauna sucha i mokra oraz tepidarium.

Goście otrzymują też zniżki na tutejsze zabiegi w strefie Spa, które znacząco różnią się od tych, z jakimi możemy mieć do czynienia na co dzień w innych miejscach. Tutejsze zabiegi bazują na składnikach roślinnych pochodzących z tutejszej przyrody. Dodatkowo zabiegi okraszone są tradycyjnymi kaszubskimi trunkami, nalewkami czy upominkami. Co ważne, również w strefie spa najmłodsi znajdą zabiegi dla siebie, najlepsze są oczywiście te czekoladowe.

Wielkanocne pakiety w Domu Zdrojowym w Jastarni to opcja na ciekawe, rodzinne święta z dala od zakupów, gotowania i sprzątania. Choć domowe święta mają swój niewątpliwy urok, raz na jakiś czas warto zafundować sobie taką odmianę.

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Jastarni

Poznaj nasze apartamenty wJastarnii

Podobne artykuły

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki

2023-04-28 13:25:40
Apartament Prezydencki w Juracie — historia i ciekawostki Jurata niegdyś była częścią miasta Jastarnia. Od kilku lat już nie jest, za to stała się osadą nadmorską. Jednak przez lata zdążyła zgromadzić niebagatelną historię, na tyle ciekawą, że niejeden kurort jej nie dorównuje. Jurata jako kurort przez lata przyciągała państwowe elity. Być może zwieńczeniem tego faktu było powstanie w latach 60. Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów „Mewa”. Co to za miejsce i jaką historię skrywa?
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej

Dom Zdrojowy Jastarnia – historia

2023-03-31 10:20:14
Opowieści o domach często emanują tajemnicą. Domy z historią nas przyciągają, bo mają w sobie coś magicznego. Dom Zdrojowy w Jastarni przetrwał wojnę, a obecne zmiany i rozbudowa wciąż nawiązują do czasów, gdy sam Jan Kiepura raczył gości koncertami. Obecna imponująca forma hotelu wciąż nawiązuje do historii nie tylko samego hotelu, ale też całej miejscowości. Jaki jest dzisiejszy Dom Zdrojowy w Jastarni?
Więcej