Półwysep Helski — loty widokowe — gdzie i jak latać?

2024-04-30 11:46:12

Półwysep Helski to wysunięty na północ kraniec Polski zachwycający unikatową przyrodą i widokami. W sezonie letnim przyciąga całe rzesze turystów nie tylko z Polski, którzy z chęcią odpoczywają wśród lasów i wydm. To bez zwątpienia jeden z urokliwych regionów, jakie warto podziwiać nie tylko z ziemi. Chcąc przeżyć niezapomniane wrażenia, możemy przejrzeć ofertę na loty widokowe. To coś w sam raz dla lubiących powiew adrenaliny.

Półwysep Helski z lotu ptakaAutor: Muniorek1983 © CC

Czemu warto oglądać Półwysep Helski z lotu?

Z pewnością tego typu aktywność nie jest propozycją dla mierzących się z lękiem wysokości. Jeśli jednak nie jest to dla nas przeszkodą, będziemy wprost zachwyceni, kiedy wzbijemy się w powietrze. Bajeczne krajobrazy z lasami i plażami wysuwają się na pierwszy plan. Oprócz tego będziemy w stanie dostrzec zabytki i elementy historyczne wpływające na klimat tego regionu. Obserwując Półwysep Helski z lotu ptaka, zyskamy zupełnie nową perspektywę. Na loty widokowe decydują się młode pary, jest to idealny sposób na niecodzienne zaręczyny. Jest to jednocześnie propozycja na szaloną przygodę z przyjaciółmi. Jedno jest pewne, takiej formy kontemplowania cudów natury nie da się zapomnieć.

Jakie atrakcje zobaczymy podczas lotu?

Kiedy ruszymy z Władysławowa, loty pozwolą nam delektować się walorami kilku najważniejszych miejscowości tej okolicy. Najpierw będzie to oczywiście Władysławowo wraz z portem i rozległymi plażami. Następnie przelecimy już nad samym Półwyspem Helskim, a tam miniemy Juratę, Jastarnię i oczywiście Hel. Zobaczymy latarnię morską w Jastarni, która zalicza się do najstarszych do tego typu obiektów w Polsce. Duże wrażenie z pewnością zrobi Mierzeja Helska. To wyjątkowa formacja geologiczna, jaka oddziela Morze Bałtyckie od Zatoki Puckiej. Będąc na spacerze, z pewnością nie będziemy w stanie ujrzeć jej w takim wymiarze, jak podczas lotu. Nie wolno zapominać o podziwianiu wybrzeża. Wydmy, klify i piaszczyste plaże tworzą unikatowy krajobraz, jaki trudno znaleźć gdzie indziej.

Władysławowo – loty widokowe nad Półwyspem Helskim

Władysławowo nie bez powodu jest jednym z najbardziej obleganych kurortów na polskim wybrzeżu. Już w samej tej miejscowości nie brakuje miejsc, jakie warto odwiedzić, a zlokalizowanie na południu Półwyspu Helskiego jeszcze bardziej zwiększa jego atrakcyjność. To doskonała baza wypadowa do okolicznych miejscowości. Będąc we Władysławowie, część osób bierze pod uwagę loty widokowe. O ile w samym Władysławowie na pokład samolotu nie wsiądziemy, o tyle niedaleko, bo w Jastarni już tak.

  • Przy ulicy Mickiewicza znajduje się lotnisko, gdzie możemy wejść na pokład helikoptera Bell 407 lub samolotu Cessna 172. Wycieczka będzie trwać mniej więcej 15 minut i to od nas będzie zależało, czy skierujemy się w stronę Helu, czy Władysławowa. Lot jest na wysokości 300-400 m.

  1. W zależności od tego, na którą opcję się zdecydujemy, inaczej wygląda koszt. W przypadku przelotu samolotem będzie to 250 zł za osobę przy 3 osobach na pokładzie.
  2. Jeżeli zamierzamy zarezerwować samolot dla 1 lub 2 osób to koszt całkowity to 600 zł.

Na pokładzie helikoptera może być 5-6 osób, a koszt to 300 zł za osobę. Rezerwacja helikoptera na wyłączność dla 1-5 osób kosztuje 1500 zł.

Władysławowo – paralotnie, skoki ze spadochronem

Być może uwielbiamy silne wrażenia i podniesiony poziom adrenaliny. Wtedy idealnym pomysłem będzie paralotnia lub skok ze spadochronem. Nie musimy się przy tym obawiać, że brakuje nam doświadczenia w tego rodzaju aktywnościach, bo realizowane są w tandemie, a więc z instruktorem, czyli pilotem tandemowym. Skoki ze spadochronem są w Jastarni na lotnisku.

  • Do skoku ze spadochronem samolot wzbija się na wysokość 4000 m. Lecimy po wcześniejszym przeszkoleniu i ubraniu specjalnej uprzęż. Bezpieczeństwo jest tutaj na pierwszym miejscu. Jesteśmy podpięci do jednego spadochronu razem z instruktorem. Kiedy opuszczamy samolot, najpierw swobodnie spadamy z prędkością 200 km/h. Po chwili pilot otwiera spadochron i przez kilkanaście minut latamy, po czym lądujemy na lotnisku lub plaży. 

Tutaj koszt jest oczywiście wyższy, bo wynosi powyżej 1000 zł za osobę. Ostateczna cena jest zależna od tego, czy chcemy skakać z filmowaniem, czy bez kamery.

  • A co z paralotnią we Władysławowie? Ta opcja jest bardziej ekonomiczna.

Za loty swobodne paralotnią dla jednej osoby z filmem zapłacimy 329 zł. W tym przypadku także nie musimy obawiać się braku doświadczenia, bo tak jak przy spadochronie będzie nam towarzyszyć instruktor.

Podsumowanie

Pobyt na polskim wybrzeżu sam w sobie jest niezapomniany, zwłaszcza kiedy dopisze nam pogoda i bawimy się w doborowym towarzystwie. Jednak wcale nie musimy ograniczać się do plażowania i zwiedzania Półwyspu Helskiego w konwencjonalny sposób. Zamiast tego możemy pokusić się o coś, co dostarczy jeszcze więcej wrażeń. Loty widokowe samolotem, helikopterem, na paralotni lub skoki ze spadochronem są równoznaczne z silnymi emocjami i wspomnieniami na długie lata. To świetna recepta na spędzenie wakacji w sposób oryginalny i wyjątkowy.

Poznaj nasze apartamenty wWładysławowie

Podobne artykuły

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej