Władysławowo – gdzie zjeść poza sezonem?

2022-02-16 15:14:39

Sezon turystyczny we Władysławowie zaczyna się w maju i trwa do września. W tym okresie można liczyć na dobrą pogodę umożliwiającą kąpiele morskie i słoneczne, a także wycieczki po okolicy: piesze i rowerowe. Liczne atrakcje polskiego wybrzeża przyciągają rzesze turystów z kraju i zagranicy.

Do Władysławowa warto przyjechać jednak także poza sezonem np. wczesną wiosną, późną jesienią lub zimą. Ze względu na to, że poza sezonem w mieście jest znacznie mniej turystów, część lokali gastronomicznych zawiesza działalność do kwietnia/maja. Jest jednak wiele punktów, które oferują wyśmienite, lokalne potrawy nie tylko w trakcie sezonu, ale także po jego zakończeniu.
Gdzie wybrać się na obiad we Władysławowie poza sezonem?

Skipper Bar Gastronomiczny

Restauracja oferuje dania mięsne i rybne. Bar otwarty jest przez cały rok. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano specjalny kącik zabaw. Bar znajduje się przy ulicy Spokojnej 7 w odległości 150 metrów od ulicy Morskiej.

Gospoda u Chłopa

Restauracja oferuje domowe posiłki, bazując na tradycyjnych polskich przepisach. Gospoda znajduje się przy ulicy Portowej 15 i jest otwarta przez cały rok. W restauracji można zorganizować nie tylko rodzinny obiad, ale także przyjęcie weselne, urodzinowe lub komunijne. Lokal posiada udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Dysponuje także darmowym parkingiem dla gości.

Tawerna Klipper

Tawerna zlokalizowana jest przy ulicy Gdańskiej 20 we Władysławowie i jest otwarta także poza letnim sezonem. W karcie menu można znaleźć przede wszystkim ryby w wielu odsłonach: smażone, pieczone, gotowane na parze i grillowane. Lokal jest przystosowany do osób z niepełnosprawnościami. Mile widziane są także rodziny z dziećmi. 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem we Władysławowie

 

Poznaj nasze apartamenty wWładysławowie

Podobne artykuły

Latarnia morska w Rozewie — historia i ciekawostki

2024-06-03 15:30:48
Kiedy jedziemy nad morze, jedną z oczywistych atrakcji, jakie będziemy chcieli odwiedzić, jest pobliska latarnia morska. Latarnie przyciągają jak magnes i to nie tylko przez to, że oświetlają statkom drogę. Mają w sobie coś tajemniczego i symbolicznego. Jeżeli kierunkiem naszego wyjazdu jest Władysławowo, to budowlą, jaką musimy koniecznie zobaczyć, jest latarnia morska w Rozewie. Żeby wycieczka była jeszcze przyjemniejsza i klimatyczna, warto, byśmy o tym miejscu dowiedzieli się czegoś więcej. Czym zachwyci nas latarnia morska we Władysławowie?
Więcej

Historia Władysławowa, legendy i ciekawostki

2024-06-03 15:27:44
Władysławowo jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich kurortów w Polsce. W każde lato przyciąga rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Kojarzy się z rozległą i piaszczystą plażą, ale jest przy tym miejscem bogatym pod względem historycznym. Znając ciekawostki i legendy na temat Władysławowa, będziemy mogli spojrzeć na to miasto z zupełnie nowej perspektywy.
Więcej

Motylarnia w porcie Władysławowo — ciekawostki i historia

2024-03-28 13:57:27
Sezon planowania wakacyjnych wyjazdów zbliża się wielkimi krokami i coraz częściej zastanawiamy się, gdzie wybrać się tym razem. Jeżeli nastawiamy się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim, to zapewne w pierwszej kolejności analizujemy, co nas czeka w najbardziej popularnych kurortach. Jednym z nich jest Władysławowo, a atrakcji w nim nie zabraknie. Zalicza się do nich motylarnia w porcie.
Więcej

Kawiarnie we Władysławowie — gdzie warto zajrzeć? Podpowiadamy

2024-03-28 13:55:25
Władysławowo jest malowniczą nadmorską miejscowością, która przyciąga turystów przez cały rok. Chociaż największy tłok jest tutaj latem, to i w innych porach roku przyjezdnych nie brakuje. Zachętą może być na przykład chęć oddychania powietrzem nasyconym jodem. Niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się nad morze, będziemy chcieli zjeść smaczny obiad lub podwieczorek, a lokali nie brakuje. Jakie kawiarnie we Władysławowie cieszą się największą popularnością?
Więcej

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:31:05
Kiedy planujemy wakacje nad morzem, to poza tym, że spędzimy większość czasu na plaży, warto zapoznać się z tym, jakie inne atrakcje będą w okolicy. Jednym z kurortów, który od zawsze cieszy się popularnością, jest Władysławowo. Decydując się na pobyt w tej miejscowości, nie będziemy narzekać na nudę. Jednym z miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić, jest Aleja Gwiazd Sportu, z której słynie Władysławowo.
Więcej