Najlepsze plaże na Półwyspie Helskim — ranking top 10

2024-07-02 13:58:45

Półwysep Helski to najbardziej wysunięta na północ część Polski. Z jednej strony otaczają go wody Morza Bałtyckiego, z drugiej natomiast jest malownicza Zatoka Pucka. Piękne widoki i unikatowy mikroklimat przyciągają rzesze turystów. Ponadto Półwysep Helski słynie z wyjątkowo atrakcyjnych plaż. Dzisiaj przyjrzymy się tym, które oceniane są najwyżej.

plaża na Półwyspie Helskim

Podstawowe kryteria oceny atrakcyjności plaży

Zacznijmy od tego, że cały Półwysep Helski może pochwalić się pięknymi plażami. Są one zupełnie inne niż w innych kurortach na polskim wybrzeżu. W poniższym zestawieniu znalazły się plaże, które są oceniane wśród turystów najwyżej. Wybierając je, spojrzeliśmy na to, czy spełniają takie kryteria jak jakość piasku, czystość wody, dostęp do infrastruktury jak toalety czy restauracje. Oprócz tego ważne było to, czy plaże są bezpieczne, a więc czy są na nich kąpieliska strzeżone i z obecnością ratowników. Istotne były też dodatkowe atrakcje jak place zabaw, czy wypożyczalnie sprzętu plażowego. A zatem, jakie plaże znajdują się w top 10 Półwyspu Helskiego?

1.     Plaża w Juracie

Plaża w Juracie to niekwestionowany hit. Miejsce eleganckie i ekskluzywne zapewniające czystą wodę i złocisty piasek. Plaża jest szeroka, a w niewielkiej odległości są bary i restauracje. Miejsce to jest czyste, regularnie sprzątane a o bezpieczeństwo dbają ratownicy.

2.     Plaża w Jastarni

Tutaj również mamy plażę szeroką i piaszczystą. Wejście do morza jest łagodne, dlatego Jastarnię chętnie wybierają rodziny z dziećmi. Nie brakuje też okolicznych atrakcji jak wypożyczalnie sprzętu wodnego. Przez liczne walory tego miejsca, latem jest tutaj sporo turystów.

3.     Plaża w Chałupach

Chałupy stały się sławne za sprawą piosenki, ale nie tylko z tego powodu warto się tutaj wybrać. Plaża jest szeroka i piaszczysta, wejście do wody łagodne. Morze jest w tym miejscu dosyć płytkie i wieje stały wiatr. Z tego względu jest to jedno z najlepszych miejsc w Polsce dla wielbicieli takich sportów wodnych jak kitesurfing i windsurfing.

4.     Plaża w Chałupach wejście numer II

O ile wcześniejsza plaża jest przy wejściu głównym w Chałupach, o tyle ta jest od niego trochę oddalona. Jest tutaj mniej plażowiczów, a plaża jest nieco dzika. Jeśli lubimy cieszyć się pięknem natury, będzie idealna.

5.     Plaża w Helu

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć plaży w Helu. Jest na samym końcu Półwyspu, gdzie łączą się wody Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego. Piasek jest drobny, a sama plaża szeroka. Bez problemu można znaleźć spokojne i zaciszne miejsce. W okolicy nie brakuje licznych atrakcji jak muzea i fokarium.

6.     Plaża w Ostrowie

Pomiędzy Władysławowem a Jastarnią jest mała wioska rybacka Ostrowo. Plaża jest tutaj szeroka, piaszczysta i odrobinę dzika. Woda w morzu jest czysta, turystów jest o wiele mniej niż w bardziej znanych na Półwyspie Helskim miejscowościach. Zapewnia przy tym piękne krajobrazy.

7.     Plaża w Kuźnicy

Następna na naszej liście jest plaża w Kuźnicy. Podobnie jak Ostrowo miejscowość ta jest niewielka i oddalona od większych tłumów.Klarowna woda i czysty piasek z pewnością zachęcają. Mniej niż w pozostałych przypadkach jest rozbudowana infrastruktura, ale to właśnie dzięki temu jest mniej oblegana przez turystów.

8.     Plaża we Władysławowie

Ostatnią trójkę naszego zestawienia stanowią plaże, które co prawda nie są bezpośrednio na głównej części Półwyspu Helskiego, ale są tuż obok i też warto się na nie wybrać. Zacznijmy od plaży we Władysławowie. Tutaj już ludzi jest sporo, bo jest to jeden z największych kurortów polskiego wybrzeża. Co za tym idzie, ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Poza podstawowymi usługami na szerokiej i piaszczystej plaży w najbliższej okolicy są bary, restauracje, wesołe miasteczko.

9.     Plaża w Rewie

Plaża w Rewie również jest obok Półwyspu Helskiego i uważa się ją za jedną z najpiękniejszych plaż regionu. Co ciekawe, z dwóch stron otoczona jest wodą, przez co można podziwiać niecodzienne krajobrazy. Można na niej korzystać z atrakcji wodnych, przyciąga amatorów windsurfingu i kitesurfingu.

10. Plaża w Pucku

I na koniec, choć wcale nie najmniej atrakcyjna, plaża w Pucku. Jak wskazuje nazwa, jest zlokalizowana nad Zatoką Pucką. Cechuje się łagodnym zejściem do wody i drobnym piaskiem. Plaża jest często sprzątana. Ponieważ jest nieco oddalona od głównych kurortów, można liczyć na więcej spokoju. Jednocześnie zachęca do uprawiania sportów wodnych i korzystania z wielu atrakcji jak molo lub spacer po porcie jachtowym.

Podsumowanie

Planując wakacje nad morzem, jedną z podstawowych rzeczy, jakie nas interesują, są plaże. Tych nie brakuje, kiedy zdecydujemy się odwiedzić Półwysep Helski. Plaże są czyste, szerokie i w zależności od tego, co nas interesuje, znajdziemy zarówno takie, które zapewniają spokój i są oddalone od miejskiego zgiełku, jak i takie, gdzie infrastruktura jest doskonale rozbudowana i jest mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Ponieważ Półwysep Helski nie jest rozległy, można odwiedzić kilka miejsc i zdecydować, które z nich najpełniej odpowiada naszym potrzebom.

Poznaj nasze apartamenty w

Podobne artykuły

Półwysep Helski — loty widokowe — gdzie i jak latać?

2024-04-30 11:46:12
Półwysep Helski to wysunięty na północ kraniec Polski zachwycający unikatową przyrodą i widokami. W sezonie letnim przyciąga całe rzesze turystów nie tylko z Polski, którzy z chęcią odpoczywają wśród lasów i wydm. To bez zwątpienia jeden z urokliwych regionów, jakie warto podziwiać nie tylko z ziemi. Chcąc przeżyć niezapomniane wrażenia, możemy przejrzeć ofertę na loty widokowe. To coś w sam raz dla lubiących powiew adrenaliny.
Więcej

Osada Sławutowo we Władysławowie — historia i ciekawostki

2024-03-28 13:59:51
Większość z nas wakacje kojarzy z pobytem nad morzem. I nic w tym dziwnego, bo szum morskich fal, lekka bryza i ciepłe promienie słońca działają wyjątkowo regenerująco na organizm. Trudno jednak cały dzień spędzać tylko na plaży. Dlatego też warto poszukać, czy w okolicy naszego miejsca noclegowego nie ma dodatkowych atrakcji. Jedną z tych, o których możemy pomyśleć, będąc w pobliżu Półwyspu Helskiego, jest osada Sławutowo. To wyjątkowy punkt na mapie Polski, w którym możemy bliżej poznać historię kulturę naszych przodków. Co warto wiedzieć o tym miejscu, zanim pojedziemy na wycieczkę?
Więcej

Latarnia morska w Jastarni — historia i ciekawostki

2024-02-28 12:32:49
Jeśli prześledzimy rankingi na najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem, to niemal zawsze w czołówce pojawiają się kurorty Półwyspu Helskiego, w tym Jastarnia. Słynie przede wszystkim z wyjątkowo pięknych plaż, ale oprócz tego warto odwiedzić tamtejszą latarnię morską.
Więcej

Zacne apartamenty w Jastarni – ranking

2023-03-31 11:21:49
Istnieją takie regiony w Polsce, które wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy, przyrastają w liczbę turystów. Regiony nadmorskie, a szczególnie Półwysep Helski należą do czołówki takich miejsc. Jednak napływ turystów nie oznacza, że tamtejsze miejscowości się rozrastają. Jastarnia od lat cieszy się ogromną popularnością w sezonie urlopowym, ale jej powierzchnia niezmiennie zajmuje 4,31 km2. Dlatego miejsca noclegowe rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Więcej