Dojazd z Gdyni do Mechelinek — jaką trasę wybrać?

2022-08-08 13:53:31

Wsiąść do pociągu byle jakiego nie będzie odpowiedzią w temacie dojazdu z Gdyni do Mechelinek. Obie miejscowości położone są na tyle blisko, że łączy je komunikacja miejska i to całkiem sprawna, w związku z czym pociągi są niepotrzebne.

Gdynię i Mechelinki dzieli kilkanaście kilometrów, które często pokonujemy też samochodem. W zależności od wyboru drogi na dojazd samochodem może to być odległość 13 czy 15 km. Jaką trasę dojazdową wybrać?

 

 

Poznaj nasze apartamenty na wynajem w Mechelinkach

 

Autobusem do Mechelinek

Tuż koło dworca kolejowego w Gdyni znajduje się przystanek autobusowy, z którego linie 105 i 146 dojeżdżają do Mechelinek, konkretnie do przystanku Przystań 02. Po drodze zatrzymują się w Kosakowie czy Mostach. Autobus jedzie około 24 minut i kursuje mniej więcej co 30 minut. Autobusy startują już po godzinie 5 rano, a ostatni odjeżdża w okolicach godziny 23. Zmotoryzowani natomiast mogą przemierzać trasę z Gdyni do Mechelinek na kilka sposobów. Jakie drogi nas tam doprowadzą?

Wszystkie drogi do Mechelinek

Gdynia daje kilka możliwości dojazdu do Mechelinek. Jedna z tras prowadzi przez drogi 468 i 101 i jej długość wynosi 15 km.  Dojazd tą drogą zajmie nam jakieś 20 minut. Droga 101 prowadzi przez Pierwoszyno i Kosakowo. Mimo że krótsza alternatywa w postaci drogi przez Janka Wiśniewskiego, to jednak czas przejazdu jest podobny. Trasa liczy sobie 13 km i również potem przebiega przez drogi 468 i 101. Jeszcze inny wariant, najdłuższy, to odległość 17 km. W tej opcji podróż zaczyna się drogami 468 i Admirała Józefa Unruga. Jak łatwo zauważyć, ostatecznie trasy przebiegają podobnie, ich początek jest nieco inny i przeważnie zależny od lokalizacji, w której mieszkamy czy przebywamy w Gdyni. Przejazd każdą z dróg, tak czy inaczej, zajmuje prawie tyle samo czasu, dlatego warto zastanowić się, czy autobus nie będzie lepszą opcją, by w żadnej z miejscowości nie przejmować się miejscem parkingowym.

Inne opcje dojazdu do Mechelinek 

Nie da się nie wspomnieć o trasach rowerowych, nawet gdy wycieczka obejmuje uczestnictwo dzieci. Odległość kilkunastu kilometrów jest bowiem łatwą drogą do pokonania również dla nich. Galeria Szperk w Gdyni jest takim charakterystycznym miejscem dla rowerzystów, z którego chętnie wyrusza się w stronę Mechelinek. Wszystko za sprawą ścieżki rowerowej oddalonej od ulicy, która prowadzi do Pierwoszyna. Nie można też zapomnieć o opcji pieszej wycieczki. Zainteresowani dobrze wiedzą, że trasa taka prowadzi brzegiem morza, co oznacza, że to na pewno najładniejszy sposób dotarcia z Gdyni do Mechelinek. 

Droga po plaży to jednak nie tylko widok i szum morza, bo natrafimy tu też na osady rybackie, zobaczymy słynną torpedownię wynurzającą się z morza oraz mecheliński klif, który ciągnie się z Mechelinek aż do plaży Gdynia Oksywia. Na trasie napotkamy też 3 drewniane rzeźby, co może zaskoczyć niejednego przybysza. Trasa prowadzi przez Babie Doły, a jeśli zdecydujemy się na odwiedzenie również plaży w Rewie, będziemy mieli okazję przejść przez Rezerwat Mechelińskie Łąki.

Poznaj nasze apartamenty wMechelinkach

Podobne artykuły

Mechelinki 2022 - jak zaplanować urlop? Gdzie zjeść? Co wiedzieć?

2022-08-08 14:28:33
Mechelinki są jak perełki. Nie tylko brzmią perliście, ale też stanowią perełkę wybrzeża bałtyckiego, granicząc z Gdynią, a jednocześnie pozostając ostoją ciszy i spokoju. Często turyści z Trójmiasta decydują się na noclegi w Mechelinkach właśnie dlatego, by utrzymać balans między miejskim zgiełkiem a wyciszeniem też potrzebnym w urlopowym planie.
Więcej

Molo w Mechelinkach – dlaczego warto się tam wybrać?

2022-04-29 11:14:16
Molo w Mechelinkach
Imprezowego, głośnego molo tu nie uraczymy. Nie będzie tu Street – foodów ani żadnych sportowych zawodów, z których słyną większe tego typu obiekty w niektórych nadmorskich miastach. Mechelinki jednak uroczystości nie wykluczają, bo odbył się na tutejszym molo już niejeden ślub.
Więcej

Klif w Mechelinkach — dlaczego musisz go odwiedzić?

2022-04-29 10:45:24
Klif w Mechelinkach - BlueApart.pl
Mamy szczęście, że mamy klify. Nie tylko ciągnące się kilometrami szerokie plaże są charakterystyczne dla polskiego wybrzeża. Zbudowany z gliny 650-metrowy Klif Orłowski to wyjątkowa atrakcja dla turystów Trójmiasta. Klify nad Bałtykiem znajdziemy też w okolicach Międzyzdrojów, Rewala, Poddąbia, Dębiny i Trzęsacza. Również południowe krańce wyspy Wolin prezentują te ciekawe urwiste brzegi. Mniej znane Mechelinki również mogą pochwalić się atrakcyjnym klifem nad brzegiem morza. Co o nim wiemy i, czy warto go zobaczyć?
Więcej

Atrakcje Mechelinki - czyli co warto zobaczyć?

2022-04-29 10:28:07
Klif nad samym morzem, przystań rybacka, szeroka i niemal pusta plaża, tawerny ze świeżą rybą, urokliwe molo i cisza. Wakacyjne marzenie nie do spełnienia w sezonie? Nic bardziej mylnego, bo istnieją takie zakątki w naszym kraju, które niczym lekarstwo na wszelkie bolączki mają to wszystko w ofercie. Jednym z nich jest wieś Mechelinki usytuowana na Kaszubach w powiecie puckim.
Więcej