Półwysep Helski po sezonie — jakie atrakcje są otwarte po sezonie?

2019-10-04 13:49:37

Wyjazd nad morze jesienią, zimą i wczesną wiosną nie jest praktykowany przez wiele osób. W końcu może kojarzy się z plażą i słońcem. Taka wycieczka ma jednak wiele swoich zalet, o których dzisiaj sobie opowiemy. Niektóre atrakcje są czynne poza sezonem, ale niestety większość nie, właśnie ze względu na brak zainteresowania.

Jeśli więcej osób jeździłoby nad morze poza sezonem, z pewnością pojawiłoby się więcej czynnych atrakcji. Co więc można robić na Półwyspie Helskim, gdy jest zimno?

Krajobraz zimowy

Zimą morze również jest piękne. Być może nawet lepiej dostrzeżemy jego majestat, gdy wokół będzie pusto i cicho. Na plażach nie ma żywej duszy, tylko my i morze. Wschody słońca są wczesne, można więc co rano podziwiać, jak słońce wstaje. To takie krajobrazy typowe dla romantyków. Plaże, wydmy i lasy pokryte śniegiem mają w sobie urok nie do opisania.

Mewy nadmorskie odpoczywające na falochronie.Na mierzei helskiej, co może wydawać się zaskakujące, nie wieje tak bardzo, jak w innych rejonach naszego polskiego wybrzeża. Można więc udać się na długi spacer po plaży czy zawędrować na molo. Nie popływamy oczywiście, chyba że zaliczamy się do społeczności morsów zimowych. Jednak w większości nie po to wybywa się nad morze zimą, by pływać. Zimową porą można liczyć na większą zawartość jodu w powietrzu. To bardzo cenny pierwiastek, którego nie uświadczymy w głębi lądu. Przy problemach z tarczycą, sercem czy wysokim cholesterolu, jod może okazać się bardzo pomocny. Nie trzeba jednak ciężko chorować, aby móc korzystać ze zdrowotnych właściwości jodu. Z pewnością poprawi on nasze samopoczucie, niezależnie od stanu zdrowia.

Smaczniejsze ryby

Pomimo iż poza sezonem wiele restauracji jest pozamykanych, kilka z nich nawet w zimę podaje wyśmienite ryby. Mówi się także, że ryby poza sezonem są smaczniejsze, a nawet zdrowsze. Wybierając się do restauracji nadmorskiej po danie z rybą, możemy być pewni, że będzie ona świeża. W końcu nie ma na nie takiego zapotrzebowania. Choć wszystkie restauracje w sezonie chwalą się, że podają ryby świeże, prosto od rybaka, nie zawsze jest to prawdą. Czasem po prostu ryb nie starcza i trzeba sięgnąć po te mrożone, złowione właśnie poza sezonem. Jeśli jesteśmy amatorami ryb, koniecznie zajrzyjmy do nadmorskich miejscowości, chociażby po to, aby spróbować tych najlepszych.

Łódka z sieciami rybackimi zacumowana przy plaży.

 

Atrakcje poza sezonem

Hel, czyli miejscowość najdalej wysunięta na cyplu Półwyspu Helskiego, chwali się, że można u nich zwiedzić niektóre atrakcje nawet poza sezonem. Głównie chodzi tutaj o Fokarium, gdzie można stanąć oko w oko z fokami, dzięki zejściu poniżej poziomu wody. Foki obserwuje się przez okna. Karmienie fok odbywa się dwa razy dziennie o godzinie 11 i 14. Za symboliczną dodatkową opłatą można również zwiedzić wystawę muzealną przy Fokarium. Niedaleko Fokarium stworzono siedlisko przyrodnicze "Park wydmowy". Otwarte do zwiedzania jest także muzeum Dom Morświna.

Nad morze z rodziną

Jeśli chcemy wybrać się z rodziną nad morze zimą i uciec od zgiełku miasta, Półwysep Helski będzie świetnym celem podróży. Nie będzie problemów z prowadzeniem wózka, ponieważ ścieżki są odśnieżone, a na plaży śnieg tylko pomaga, zamiast przeszkadzać tak jak piasek. Zamiast pływania można bawić się z dziećmi zjazdami na sankach. Oprócz tego dużym plusem takiego wypadu rodzinnego jest to, że nad morzem zimą jest po prostu taniej. Apartamenty w Helu czy Jastarni są o wiele tańsze poza sezonem niż w sezonie. Dotyczy to także restauracji, więc można nieco zaoszczędzić.

Jeżeli poszukujesz noclegu na Helu lub w okolicach, to wszystkie nasze apartamenty na Półwyspie Helsim znajdziesz tutaj.

Poznaj nasze apartamenty

Podobne artykuły

Restauracje na Helu czynne poza sezonem — gdzie zawsze warto zajrzeć?

2024-11-07 12:53:55
Na Półwyspie Helskim rozwija się przede wszystkim turystyka, a najliczniej turyści przyjeżdżają nad morze latem. Wybrzeże kojarzy się głównie z wakacjami i plażowaniem. Z tego względu nie brakuje restauracji i barów, które otwierają się tylko w sezonie. Jednak morze potrafi zachwycić także w innych porach roku, choć musimy nastawić się na inną formę wypoczynku. Gdzie smacznie zjemy, jeśli zdecydujemy się przyjechać jesienią lub zimą? Jakie są najpopularniejsze restauracje całoroczne na Helu?
Więcej

Kawiarnie na Helu — gdzie warto napić się kawy? Podpowiadamy

2024-11-07 12:52:28
W Polsce jest wiele malowniczych zakątków zapewniających niezapomniane widoki i odpoczynek. Zaliczymy do nich Półwysep Helski. Ten najbardziej wysunięty na północ kraju region zachwyca rzesze turystów. Niezależnie od tego, czy szukamy mocnych wrażeń podczas uprawiania sportów wodnych, czy chcemy uciec od zgiełku miasta, znajdziemy tam wiele interesujących miejsc. Bez względu na formę aktywności, jaka nas interesuje, przychodzi w ciągu dnia moment, kiedy chcemy usiąść i odpocząć przy filiżance aromatycznej kawy bądź herbaty. Jakie lokale w okolicach Helu warto wtedy odwiedzić?
Więcej

Gdzie zaparkować na Helu?

2024-11-07 12:51:04
Półwysep Helski zalicza się do najbardziej malowniczych regionów Polski. Znajdujące się tam piaszczyste plaże, lasy, widok na Morze Bałtyckie i Zatokę Pucką robią wrażenie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że jest to jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w naszym kraju. Najliczniej przybywają w sezonie letnim i to właśnie wtedy pojawiają się największe trudności ze znalezieniem parkingu. Gdzie najłatwiej znajdziemy miejsce parkingowe?
Więcej

Wynajem apartamentu w Polsce i za granicą — wady i zalety

2024-11-07 12:48:03
Posiadanie własnego wakacyjnego miejsca jest marzeniem wielu osób. Części udało się to zrealizować, a niektórzy wciąż się nad tym zastanawiają. Być może zaliczamy się do tej drugiej grupy i zamierzamy kupić apartament w miejscowości turystycznej. Lepszą opcją będzie wybór lokalizacji w Polsce, czy w innym kraju?Posiadanie własnego wakacyjnego miejsca jest marzeniem wielu osób. Części udało się to zrealizować, a niektórzy wciąż się nad tym zastanawiają. Być może zaliczamy się do tej drugiej grupy i zamierzamy kupić apartament w miejscowości turystycznej. Lepszą opcją będzie wybór lokalizacji w Polsce, czy w innym kraju?
Więcej

Jak ubezpieczyć apartament? Na co warto zwrócić uwagę?

2024-11-07 12:46:16
O ubezpieczeniu myślimy najczęściej dopiero wtedy, kiedy już dotknie nas jakieś zdarzenie losowe. Większość z nas nie zastanawia się nad tym, że w każdej chwili może się przytrafić coś złego, wypieramy to z podświadomości. Tymczasem wypadki, pożary, włamania i inne nieprzyjemne sytuacje dzieją się codziennie. W wielu przypadkach nie możemy im zapobiegać, ale poprzez polisę, a tym samym środki wypłacone w ramach odszkodowania, choć częściowo zrekompensujemy ich skutki. Zastanówmy się, co będzie istotne, kiedy interesować nas będzie ubezpieczenie mieszkania bądź apartamentu?
Więcej