Morsowanie wiele osób wprowadza w osłupienie, zwłaszcza kiedy słyszą o tym pierwszy raz. Grupa ludzi z własnej woli zanurza się w lodowatej wodzie, podczas gdy na dworze panują ujemne temperatury? Najczęściej nosimy wtedy po kilka warstw ubrań, odmarza nam nos i niekoniecznie myślimy o kąpieli i to zimnej? Gdy poznamy jednak powód takiej dziwnej aktywności, niedowierzanie z reguły przemienia się w ciekawość.
Kitesurfing to stosunkowo nowy sport wodny, na który składają się aspekty znane nam już z wielu podobnych, od dłuższego czasu popularnych aktywności fizycznych.
Morsowanie polega na kąpaniu się w zimnej wodzie, ale nie w zwykłych warunkach domowych. „Morsy”, jak mówi się na morsujących, spotykają się nad zbiornikiem wodnym, na przykład jeziorem czy morzem, i razem zanurzają się w wodzie, gdy na dworze temperatura jest dosyć niska.
Kitesurfing to jeden z młodszych sportów wodnych, stanowiący połączenie wakeboardingu i windsurfingu. Rozpoczęcie przygody z tym sportem nie musi być wcale trudne, bo podstawowe zasady nie są skomplikowane, a na pewno jest to rewelacyjny sposób na skorzystanie z wodnych szaleństw i podniesienie poziomu adrenaliny. Ale jeśli chcemy czerpać jak najwięcej przyjemności, musimy mieć dobry sprzęt, tylko jaki?
Wyjazd nad morze jesienią, zimą i wczesną wiosną nie jest praktykowany przez wiele osób. W końcu może kojarzy się z plażą i słońcem. Taka wycieczka ma jednak wiele swoich zalet, o których dzisiaj sobie opowiemy. Niektóre atrakcje są czynne poza sezonem, ale niestety większość nie, właśnie ze względu na brak zainteresowania.
Wybierając się na wakacje, można zapomnieć w nadmiarze emocji o tym, aby zabrać ze sobą podręczną apteczkę. O lekach, które przyjmuje się stale, raczej się pamięta, ale o doraźnych środkach bywa, że nie.
Do Helu co roku przybywa niezliczona ilość turystów, zachęcona urokami morza i niezwykłej Mierzei Helskiej. Hel znajduje się na samym cyplu Półwyspu. Nic więc dziwnego, że tubylcy bardzo starają się zadbać o swoich klientów.
Puck to nadmorska miejscowość położona między Rewą a Władysławowem, od tego ostatniego miasta oddalona zaledwie o 10 kilometrów. Jak wiadomo, z Władysławowa jest już rzut kamieniem od słynnego Półwyspu Helskiego.
Władysławowo to miejscowość położona u nasady mierzei helskiej. Sprawia to, że — aby dostać się na słynny półwysep — należy przez nią przejechać. Chyba że wybieramy się na przykład tramwajem wodnym lub samolotem z Trójmiasta.
Półwysep Helski jest bardzo popularnym miejscem turystycznym odwiedzanym przede wszystkim w okresie letnim. Mierzeja Helska to coś wyjątkowego na skalę europejską, dlatego spotkamy tam nie tylko Polaków. Na Półwyspie znajduje się pięć miejscowości, z czego te położone najdalej od siebie, na przeciwległych końcach, to Władysławowo i Hel.
Mierzeja helska ciągnie się od Władysławowa do Helu, a w jej sercu usytuowana jest miejscowość o nazwie Jastarnia. Pomimo że sam fakt położenia owego miasta na Półwyspie Helskim jest już wystarczającą atrakcją, aby co roku tłumy turystów wybierały się tam na wakacje, skorzystać tam można również z bardziej zorganizowanych atrakcji. Są takie odpowiednie dla rodzin z dziećmi, jak i wypadów z przyjaciółmi. Ale po kolei.
Władysławowo to miejscowość położona w części na Półwyspie Helskim. To właśnie przez nią można dostać się na tę słynną mierzeję. We Władysławowie znajdziemy mnóstwo atrakcji, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy piękna pogoda przyciąga tłumy turystów nad morze. Jeśli myślimy o wakacjach z dziećmi, z atrakcji we Władysławowie na pewno będziemy zadowoleni.
Wraz z coraz wyższymi temperaturami za oknem, coraz chętniej oddajemy się wakacyjnym planom. A gdzież może być przyjemniej latem niż nad morzem, gdzie morska bryza poprawia samopoczucie w upał? Są osoby, które co roku rezerwują wycieczki na drugim końcu świata, ale i w Polsce mamy piękne plaże, które doskonale sprzyjają odpoczynkowi.
Jurata to malutka miejscowość położona na mierzei helskiej. Kiedyś stanowiła część Jastarni położonej zaledwie 3 kilometry dalej. Półwysep Helski jest bardzo popularnym miejscem turystycznym ze względu na to, że jest ewenementem na skalę europejską. Zwiedzając ten niezwykły półwysep, z pewnością w pewnym momencie zgłodniejemy. Warto więc wcześniej wiedzieć, gdzie się wybrać, aby smacznie zjeść.
Jurata to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim. Sąsiaduje z takimi miejscowościami jak Jastarnia i Hel. Jurata obecnie znana jest z rezydencji prezydenta RP lub luksusowych hoteli, gdzie zatrzymuje się reprezentacja Polski w piłce nożnej podczas zgrupowań. Jednak Jurata to przede wszystkim kąpielisko morskie i malownicze piaszczyste wybrzeże. Jest to miejsce skierowane na przyjęcie wczasowiczów, w tym rodzin z dziećmi.
Szlak rowerowy na trasie Puck-Władysławowo-Hel w większej części przebiega przez mierzeję helską. Liczy on w sumie 45 kilometrów, z czego ponad 30 kilometrów stanowi przejazd Półwyspem Helskim. Jest to piękna, łagodna trasa prowadząca przez lasy i specjalnie wyznaczone dla rowerów drogi. W sporej części rowerzyści mają dostęp do przyjemnych widoków morza i plaż.
Władysławowo to miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego. Aby podziwiać słynną mierzeję, trzeba przejechać właśnie przez teren tej pięknej miejscowości. Co roku wielu turystów zachęca do odwiedzenia Władysławowa wspaniała plaża o długości aż 24 kilometrów. To także popularne miejsce spotkań entuzjastów windsurfingu i innych sportów wodnych.
Nie ma to, jak wyjechać i odpocząć nad morzem! Każdy wyjazd łączy się jednak z pakowaniem walizki, co okazuje się zmorą niejednego wczasowicza. Niektórzy biorą kilka walizek, po czym okazuje się, że nie używają ponad połowy tego, co przywieźli, i tylko im to zawadza.
Półwysep Helski co roku cieszy się ogromną popularnością. Jest on celem podróży wielu Polaków, a także turystów zza granicy. Jego wyjątkowość na skalę światową zapewnia mu niezwykłe ukształtowanie – długi na 34 km w najszerszym miejscu liczy zaledwie 3000 metrów. Mniej więcej w połowie półwyspu leży miejscowość o nazwie Jastarnia, która przyciąga turystów licznymi atrakcjami przyrodniczymi… Ale nie tylko!
Jastarnia jest jedną z bardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Jest zlokalizowana na półwyspie helskim między Morzem Bałtyckim a Zatoką Pucką. Każdego roku przyciąga rzesze turystów, w tym rodziny z dziećmi. Gdzie można zabrać maluchy w różnym wieku, żeby wakacje zapamiętały na długo?
Już sama lokalizacja Helu jest tak niecodzienna, że same krajobrazy mogą zachęcić do tego, by odwiedzić to miejsce. Z jednej strony mamy możliwość podziwiania morza, z drugiej Zatokę Gdańską. Jednak jest w tym mieście dużo więcej atrakcji turystycznych, a planując dłuższy pobyt, nie trzeba się obawiać, że zabraknie pomysłów na spędzenie czasu.
Wyjeżdżając na wakacje nad morze większość osób liczy tylko na dobrą zabawę i relaksujący odpoczynek na plaży. Mało kto zdaje sobie sprawę z prozdrowotnych właściwości nadmorskiego powietrza, a jest o czym mówić! W Jastarni, miejscowości znanej niegdyś jako uzdrowisko, można czerpać ze wszystkiego, co najlepsze – dobrej rozrywki i leczniczego klimatu!
Pogoda nad polskim morzem jest nieobliczalna. I choćbyśmy nie wiem, jak się starali, tej jednej rzeczy nie jesteśmy w stanie zaplanować ani zmienić. Co więc zrobić, gdy swoje wakacje zaplanowałeś nad Bałtykiem, a pogoda sprawia Ci psikusa? Co zrobić, by wakacje nie zakończyły się totalną klęską – zwłaszcza, gdy „na pokładzie” masz rodzinę żądną atrakcji?
Dla wielu Polaków polskie morze wciąż jest oczywistym wyborem na letnie wakacje. I nie w tym dziwnego – polskie morze zachwyca swym urokiem i odmiennością od śródziemnomorskich kurortów. Choć pogoda nie zawsze dopisuje, atrakcji nie brakuje. A już na pewno nie w takim miejscu jak Jurata. Ta maleńka miejscowość położona na półwyspie helskim zadowoli każdego spragnionego udanych wakacji? Co można tam robić? Sam zobacz!
Jastarnia to przepiękna miejscowość znajdująca się na półwyspie helskim. Charakteryzuje się nie tylko zapierającymi dech w piersiach widokami, ale również niezwykle przyjaznym klimatem i uspokajają aurą. Dużą rolę ogrywają w tym mieście liczne wydarzenia kulturalne, na których można posłuchać ciekawych morskich opowieści!
Jastarnia od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów i plażowiczów. Jednak na przełomie ostatnich lat miasto przeszło zauważalne zmiany – stało się bardziej nowoczesne, przyjazne i dobrze zagospodarowane. Czy więc wspomnienia z dzieciństwa z wyjazdu nad morze będą pokrywały się z obecnym wyglądem Jastarni? Na pewno warto to sprawdzić!
Jurata to miejscowość w województwie pomorskim, leżąca na Mierzei Helskiej, oczywiście nad morzem Bałtyckim. To stosunkowo młoda miejscowość, bo założona w 1928, jednak od razu stała się jedną z wakacyjnych przystani. Tutejsze plaże nie przypominają reszty polskich plaż, ponieważ obfitują w bujną roślinność iście śródziemnomorską. Powietrze jest niezwykle czyste ze względu na położenie pomiędzy morzem, a zatoką Pucką, znajdując się w otoczeniu Helu i Jastarni.
Jastarnia to wymarzone miejsce do wypoczynku, ale także do aktywnego spędzania czasu. Znajdują się tu liczne atrakcje, dzięki którym można uprawiać sporty i bezpiecznie wypływać na morze. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą świetnie bawić się w Jastarni – mieście, które łączy w sobie wyjątkową historię z nowoczesnymi trendami.
Pobyt nad morzem najczęściej kojarzy się z całodniowym plażowaniem oraz wieczornymi spacerami po lokalnych barach i restauracjach. Przed wyjazdem należy więc zapoznać się z listą atrakcji, które czekają na wczasowiczów w danej miejscowości bądź ośrodku wypoczynkowym.
Większość rodziców, planując wakacyjny wypoczynek, bierze pod uwagę konieczność zapewnienia najmłodszym członkom rodziny różnorodnej rozrywki. Plaża i morze to wymarzone miejsca dla dzieci, ale pogoda bywa nad Bałtykiem kapryśna, a zimne morze, pomimo pięknego słońca, nie zawsze zachęca do kąpieli. Co więc robić, gdy pogoda jest nie do końca wymarzona, a urlop dopiero się zaczyna?